Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Taśma PP (polipropylen) jest  najtańszą i najczęściej używaną taśmą służącą do zabezpieczania ładunków. Taśmy polipropylenowe charakteryzują się dużą odpornością na czynniki chemiczne i atmosferyczne. Wytrzymałość taśm polipropylenowych można mierzyć w granicach od 60kg do 500kg dzięki czemu stanowi ona alternatywę dla taśm stalowych.

Taśmy PP dostępne są w szerokościach od 5mm do 19mm, grubościach od 0,45mm do 1,0mm oraz w standardowych kolorach:

  • Biały
  • Zielony
  • Czarny

 

Taśmy poliestrowe PET przeznaczone są do wiązania ciężkich produktów i ładunków. Dzięki wyjątkowej elastyczności zapewniającej długotrwałe naprężenie wiązania stały się prawdziwą alternatywą dla taśm stalowych. Taśma PET charakteryzują się wyższą wytrzymałością na zrywanie i przecięcie niż taśma polipropylenowa. Taśmy poliestrowe PET zapewniają idealne zabezpieczenie ładunków do transportu. Wysoka rozciągliwość i elastyczność taśm, polegająca na możliwości ponownego odkształcenia się taśmy po rozciągnięciu, zapewnia trwałe i prawidłowe pakowanie.

 

W taśmach WG włókna poliestrowe podczas produkcji klejone SA na gorąco, dzięki czemu taśmy WG posiadają dużo większą elastyczność, a więc większy potencjał amortyzacyjny. Taśmy WG są komfortowe w użyciu dla pracowników, którzy bez dodatkowych zabezpieczeń rąk mogą spinać ładunki bez ryzyka zranienia. Nie pozostawiają one trudnego do usunięcia osadu rdzy z ładunku.

 

Taśmy WG tkane są bardzo wytrzymałe oraz proste w użyciu. Taśma jest najlepszym odpowiednikiem/zamiennikiem dla taśmy stalowej. Ze względu na wysokie parametry elastyczności oraz unikalny splot taśmy tkanej jest ona najbardziej niezawodnym, prostym oraz bezpiecznym produktem do zabezpieczania bardzo ciężkich ładunków. Taśm poliestrowe WG bazują na klejonych włóknach wzdłużnych, natomiast taśma WG tkana posiada również plecione włókna poprzeczne dzięki, którym wzrasta maksymalna siła jaka może działać na taśmę. Taśmy WG tkane odporne są na promienie słoneczne, wilgoć, niskie oraz wysokie temperatury oraz na działanie czynników chemicznych.